Во две експлозии загинаа три лица во Непал

Во две одделни експлозии кои одекнаа во непалската престолнина Катманду, настрадаа три а ранети се пет лица.

“Имаме три смртни случаи во два инцидента.Истрагата е во тек.”, изјави полицискиот службеник Шјам Лал Гјавали.

Би можело да ве интересира

Отстранети 11 тони ѓубре од Монт Еверест

A1on

Непал: Авион удри во хеликоптер, тројца загинати

A1on

Најмалку 27 загинати при силна бура во Непал

A1on

Според Трамп, Непал и Бутан се дел од Индија

A1on

Најмалку 21 загинат при несреќа на автобус со студенти во Непал

A1on

Непалски милијардер заинтересиран за инвестирање во Србија

A1on