„Дупла круна“ за Баерн

Екипата на Баерн Минхен вечерва на „Олимпискиот стадион“ во Берлин го победи Лајпциг со 3:0 во финалето на Германскиот фудбалски куп и на тој начин стигна до „дупла круна“.

Стрелци на головите беа Роберт Левандовски (два) и Кингсли Коман. За Баварците ова е 19-ти трофеј од националниот куп. Претходно, Баерн Минхен по 29-ти пат стана шампион на Германија.

Би можело да ве интересира

Сане: Во Минхен ќе одам само на одмор

A1on

Левандовски го навести трансферот на Сане во Баерн

A1on

Дортмунд и официјално си го врати Хумелс

A1on

Родригез ќе ја продолжи кариерата во Наполи

A1on

Борусија го продолжи договорот со Фавр

A1on

Хумелс го напушта Баерн

A1on