Администрацијата на Трамп одобри трансфер на оружје во вредност од 8 милијарди долари на Блискиот исток - А1он
Почетна Свет Администрацијата на Трамп одобри трансфер на оружје во вредност од 8 милијарди долари на Блискиот исток
Свет

Администрацијата на Трамп одобри трансфер на оружје во вредност од 8 милијарди долари на Блискиот исток

25/05/2019 - 10:51 191 прегледи
Администрацијата на Трамп одобри трансфер на оружје во вредност од 8 милијарди долари на Блискиот исток