Рома ја одби понудата на Вест Хем за Џеко

Италијанскиот клуб Рома ја одби официјалната понуда на лондонскиот Вест Хем Јунајтед за Един Џеко.

Според италијанските медиуми, англискиот клуб понудил 10 милиони евра, што за „волчицата“ не е ни блиску до износот што го очекувала.

Имено, римјаните бараат 20 милиони евра за услугите на Џеко, но медиумите претпоставуваат дека тој ќе биде ослободен од својот клуб и за 15 милиони евра.

Един игра фантастично последниве четири сезони во Рома, постигнал 87 голови, со што го заземал седмото место на листата на најдобрите стрелци во историјата на клубот.

Би можело да ве интересира

Погба сака во Јувентус поради Кристијано Роналдо

A1on

Агентот на Лукаку за Интер: Тешка работа, но не постојат невозможни нешта

A1on

Раниери опција за заменик на Бенитез на чело на Њукасл

A1on

Тоти доби понуда од англиски клуб да ја обнови фудбалската кариера

A1on

Дерби Каунти дозволи Челзи да преговара со Лампард

A1on

Кеита: Салах се грижи за мене како постар брат

A1on