Бардзали: Ромеро новото засилување на Јувентус

Легендарниот италијански бек Андреа Бардзали, кој се прости од „Старата дама“, на заминување на јавноста и откри нова вест.

Станува збор за ново засилување на клубот од Торино, односно дека од Ѓенова ќе дојде Кристијан Ромеро.

-Ромеро има голем потенцијал. Тој ќе се приклучи на групата играчи кои можат многу да го научат, освен тоа, тука се Бонучи и Кјелини, изјави Бардзали за „Газете дело Спорт“.

Сега веќе пензинираниот играч на Јувентус, за оваа екипа одиграл 281 натпревар, а постигнал два гола.

Би можело да ве интересира

Де Лихт ќе стане втор најплатен играч во Серија А по Роналдо

A1on

Кулибали не ја отфрла можноста да остане во Наполи

A1on

Манчини сака да ги освои Мундијалот и ЕП со италијанскиот национален тим

A1on

Jувентус го сака Трипиер во своите редови

A1on

Јуве не сака да му плаќа 10 милиони евра годишно на Рабио

A1on

Родригез: Наполи е клуб со историја, но сега мислам за Колумбија

A1on