Робен ја продолжува кариерата во Англија

Напаѓачот на Баерн Минхен, Арјен Робен, jа напушта Бундеслигата, и следна дестинација во неговата фудбалска кариерата е Премиер лигата, поточно Лестер сити.

Како што јавува „Дејли меил“, Робен во саботата, на финалето на германскиот куп, ќе го одигра последниот натпревар за Баварците, против РБ Лајпциг.

Истиот извор наведува дека поранешниот англиски шампион Лестер е најголемиот фаворит за трансфер на 35 годишниот холандски офанзивен играч.

Робен помина десет сезони со Баерн, период во кој одиграл 308 натпревари и постигнал 144 голови.

Би можело да ве интересира

Ширер: Лампард е идеална опција за Челзи

A1on

ПСЖ предложи размена Нејмар – Погба, Јунајтед одби

A1on

Играчите на Манчестер веруваат дека заминувањето на Погба ќе биде од корист за тимот

A1on

Торес објасни зошто решил да ја заврши својата кариера

A1on

Чех назначен за технички советник во Челзи

A1on

Торес ја заврши кариерата

A1on