Британски медиуми предвидуваат дека Тереза Меј ќе биде отстранета од премиерската функција после понеделник - А1он
Почетна Свет Британски медиуми предвидуваат дека Тереза Меј ќе биде отстранета од премиерската функција после понеделник
Свет

Британски медиуми предвидуваат дека Тереза Меј ќе биде отстранета од премиерската функција после понеделник

22/05/2019 - 19:15 216 прегледи
Британски медиуми предвидуваат дека Тереза Меј ќе биде отстранета од премиерската функција после понеделник