Барселона со многу отсуства за Кралскиот куп

Повредите на неколку клучни играчи и претставуваат голем проблем на Барселона, која на финалето на Кралскиот куп против Валенсија сака да го освои вториот трофеј оваа сезона по „Ла лига“.

Како што пренесува „КП“, тренерот на Каталонците Ернесто Валверде ќе има особено ограничување при изборот на нападот.

По Луис Суарез, кој е опериран во коленото, во финалето ќе отсуствува и Усман Дембеле, кој исто така е повреден, како и Кевин Принс Боатенг, кој нема да биде подготвен за овој натпревар.

Финалниот натпревар на „Копа дел Реј“ меѓу Барселона и Валенсија ќе се игра на 25 мај.

Би можело да ве интересира

Лампард: Поразот во финалето не значи дека ќе одам во Челзи

A1on

Меси ја освои шестата „златна копачка“

A1on

Реал Мадрид го допре дното

A1on

Начо за Солари: Сложено е, работите не одат

Sandra Boshkovska

Нејмар: Лига 1 е потешка од Ла Лига

Sandra Boshkovska

Пике критичен по успехот на Ваљадолид

Sandra Boshkovska