Јувентус постигнал договор со Сергеј Милинковиќ-Савиќ

„Старата дама“ постигнала начелен договор со Сергеј Милинковиќ-Савиќ.

На италијанскиот шампион сега му преостанува да ги договорите деталите со претставниците на Лацио и на српскиот фудбалер.

На „Олимпико“ минатата година за услугите на Милинковиќ-Савиќ бараа 100 милиони евра, а раководството на Јувентус ни ова лето нема да помине лесно, ако се земе предвид добрата игра што нивниот играч ја покажа оваа сезона.

Милинковиќ-Савиќ одигра 41 натпревар во сите натпреварувања постигнувајќи седум голови, а со Лацио го освои и Купот на Италија.

Би можело да ве интересира

Погба сака во Јувентус поради Кристијано Роналдо

A1on

Агентот на Лукаку за Интер: Тешка работа, но не постојат невозможни нешта

A1on

Де Лихт ќе стане втор најплатен играч во Серија А по Роналдо

A1on

Кулибали не ја отфрла можноста да остане во Наполи

A1on

Манчини сака да ги освои Мундијалот и ЕП со италијанскиот национален тим

A1on

Jувентус го сака Трипиер во своите редови

A1on