ВИДЕО: Дојде метлата да зачисти додека преговараа Заев и Ахмети „чистка“

Додека премиерот Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети разговараа за „метлата“ во извршната власт камерите имаа можност да „уловат“ еден од вработените задолжен за чистење на просторот пред владината зграда, кој со својата метла метеше.

Работникот професионално ја извршуваше својата работа, а кога ги забележа камерите ја крена рачката и отпоздрави.

Од Владата соопштија дека на денешната средба било договорено оти за чистката ќе следуваат консултации во двете политички партии на чие чело се двајцата лидери, по што разговорите ќе продолжат.

Би можело да ве интересира

Дураки до Заев: Поднесувам оставка, моето раководење ќе остави траен белег

Кристијан Ландов

СДСМ: Мицкоски се уште го брани криминалот на Никола Груевски и тоа е единствениот негов фокус и константа

A1on

СДСМ: Лашкоска е симбол на непотизам, ВМРО-ДПМНЕ нема чесни и одговорни личности

A1on

Единствена Македонија: Советот на Европа ги признава Македонците во Бугарија, а Заев ги избриша

A1on

СДСМ: Државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните

A1on

Османи: Дураки е носител на институционалната и политичка меморија на ДУИ

A1on