Опасен руски криминалец се крие во Албанија

Опасниот руски криминалец Реваз Исмаилович Кахмазов, познат како Резо Лоткинскиј, се крие во Албанија под името Реваз Мендеки, објави порталот Албеу, повикувајќи се полициски извори.

Руските власти против 44-годишниот Кахмазов имаат распишано меѓународна потерница под обвинение за учество во серија вооружени грабежи, трговија со дрога, измама, продажба на наркотици во затвор и членство организирана криминална група,

Истрагата потврдила дека Кахмазов учествувал во 21 вооружен грабеж и 20 убиства, при што во 18 убиства биле вмешани и други членови од неговата групата.

Би можело да ве интересира

Рама: Опозицијата си поигрува со судбината на земјата

A1on

Рама поднесе тужба против новинарот на германски „Билд“

A1on

Лавров: Санкциите на САД против Иран се непромислени и дестабилизирачки

A1on

НАТО: Русија има рок до 2 август да се усогласи со нуклеарниот договор

A1on

Патрушев: Американскиот дрон бил во иранскиот воздушен простор

A1on

Рама му возврати на Мета: Нема шанси да се одложат изборите

A1on