ВИДЕО: Едно лице загина во поплавите во Германија

Јужниот дел на Германија е погоден од големи поплави, предизвикани од обилните врнежи, во кои едно лице го загуби животот.

Баварската полиција соопшти дека 44-годишен возач настрадал синоќа откако ја изгубил контролата над возилото на влажен коловоз и удрил во дрво.

На најмалку три делници во јужна Германија во прекин е железничкиот сообраќај.

Би можело да ве интересира

Потомците на последниот германски цар нема да го добијат замокот

A1on

Околу 300 војници го пребаруваат теренот по судирот на два борбени авиона во Германија

A1on

Франција, Британија и Германија испратија предупредување до Иран

A1on

ВИДЕО: Се судрија два воени авиони над Германија, се трага по еден од пилотите

A1on

Расте бројот на членови на екстремната десница во Германија

A1on

Жителите на Остриц масовно купуваа пиво во знак на протест поради одржувањето на неонацистички фестивал

A1on