Комунално возило прегази работник

Полицијата информира дека вчера во 11.30 часот на локалниот пат во село Пирок, Тетовско, товарно возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки, сопственост на Јавното комунално претпријатие „Шари“, а управувано од А. Ф. (55) од село Боговиње, удрило во пешакот О. М.(40) од село Боговиње, вработен во истото претпријатие.

Од ударот О. М. починал на самото место. Увид извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Тетово. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Кривична и притвор за возачот на камионот што предизвика сообраќајка кај скопската обиколница

A1on

Расчистено убиство во Струмица, убиецот притворен

A1on

Прегазен мигрант на пругата кај Демир Капија

A1on

Струмичанец убиен, па потопен во буре кај браната Турија

A1on

Државјанин на Северна Македонија загина во сообраќајка во Косово

A1on

Почина еден од повредените полицајци во сообраќајката кај скопската обиколница

A1on