ПСЖ испрати понуда до Јувентус за Пјаниќ

Парижаните му испратиле конкретна понуда на Јувентус, во која сакаат Миралем Пјаниќ да го имаат во нивните редови, јавуваат француските медиуми.

Пјаниќ следната сезона би можел да игра во дресот на ПСЖ, откако францускиот клуб му понудил на Јуве 100 милиони евра за услугите на репрезентативецот на БиХ.

Иако се работи за голема сума на пари, Старата дама не планира толку лесно да се откаже од својот играч за врска, за кого се заинтересирани и други големи европски клубови.

Пјаниќ оваа сезона на 44 натпревари постигнал четири голови и осум асистенции, a освен ПСЖ, за него интерес покажуваат и Реал и Барселона.

Би можело да ве интересира

Погба сака во Јувентус поради Кристијано Роналдо

A1on

Агентот на Лукаку за Интер: Тешка работа, но не постојат невозможни нешта

A1on

ПСЖ подготвува понуда за Милинковиќ-Савиќ, го вклучува и Паредес во зделката

A1on

ПСЖ предложи размена Нејмар – Погба, Јунајтед одби

A1on

Де Лихт ќе стане втор најплатен играч во Серија А по Роналдо

A1on

Кулибали не ја отфрла можноста да остане во Наполи

A1on