Руски авиони бомбардираа позиции на сириските бунтовници, како одговор на нападот врз базата „Хмејмим“ - А1он
Почетна Свет Руски авиони бомбардираа позиции на сириските бунтовници, како одговор на нападот врз базата „Хмејмим“
Свет

Руски авиони бомбардираа позиции на сириските бунтовници, како одговор на нападот врз базата „Хмејмим“

20/05/2019 - 15:53 658 прегледи
Руски авиони бомбардираа позиции на сириските бунтовници, како одговор на нападот врз базата „Хмејмим“