Итудис подготвен да го продолжи договорот со ЦСКА

Тренерот на ЦСКА Москва, Димитрис Итудис е подготвен да го продолжи договорот со клубот. Ова го изјави грчкиот тренер по синоќешниот триумф во Евролигата. ЦСКА во финалето на „Фајнал фор“ го победи Анадолу Ефес со 91:93.

– Ако ЦСКА ми понуди да го продолжи договорот, ќе потпишам, потенцира Итудис.

Четириесет и осум годишниот Грк покрај ЦСКА во својата тренерска кариера работеше и во Банвит, Панатинаикос, МЕНТ, Филипос, Паниониос, ПАОК и Загреб.

Би можело да ве интересира

Анадолу Ефес го прекина деценискиот пост

A1on

Црвена Звезда ја освои титулата во српскиот кошаркарски шампионат

A1on

КК Академија ФМП влезе во првата лига на Северна Македонија

A1on

ЦСКА му понуди нов договор на Итудис

A1on

Клајберн прогласен за МВП на „Фајнал фор“ во Евролигата

A1on

Тренерот на Ефес ги спореди учесниците на Ф4 со најдобрите НБА-лигаши

A1on