Нова снимка од нападот врз Шварценегер: Откако го удри падна на земја, а обезбедувањето го зграпчи

Арнолд Шварценегер беше нападнат на настан во Јоханесбург. По првата, се појави и втора снимка од нападот.

Во видеото се гледа како непознат маж со нога го удира Шварценегер во грб, паѓа на земја, а потоа обезбедувањето на поранешниот гувернер на Калифорнија го зграпчува.

Мотивот за нападот не е познат, а снимката на Твитер ја објави лично Арнолд Шварценегер.

Би можело да ве интересира

Памела Андерсон раскина со Адил Рами, оти водел „двоен живот“

A1on

(ВИДЕО) Роберт де Ниро: Трамп дојде на власт со помош на Русија

A1on

ВИДЕО: Роналдо воодушеви со своето совршено тело на одморот во Грција

A1on

Елтон Џон стана витез на Легијата на честа во Франција

A1on

Рекорд кај викенд-премиерите на Нетфликс

A1on

На Дејв Мастејн од „Мегадет“ му е дијагностициран рак на грлото

A1on