Руските системи С-400 ќе бидат под целосна контрола на Турција - А1он
Почетна Свет Руските системи С-400 ќе бидат под целосна контрола на Турција
Свет

Руските системи С-400 ќе бидат под целосна контрола на Турција

16/05/2019 - 16:10 298 прегледи
Руските системи С-400 ќе бидат под целосна контрола на Турција