Ле Дриан: Макрон сака средба со Хафтар за да издејствува примирје во Либија - А1он
Почетна Свет Ле Дриан: Макрон сака средба со Хафтар за да издејствува примирје во Либија
Свет

Ле Дриан: Макрон сака средба со Хафтар за да издејствува примирје во Либија

14/05/2019 - 18:15 60 прегледи
Ле Дриан: Макрон сака средба со Хафтар за да издејствува примирје во Либија