(ВИДЕО) Зендели: Ќе го следиме Пендаровски дали ќе биде конзистентен за ветувањата од изборите

Пратеникот од партијата Беса, Фадил Зендели од Собранието му ја честиташе функцијата на Стево Пендаровси и порача дека ќе соработуваат со него, но и будно ќе ги следат неговите постапки од позиција на опозиција.

Очекуваме конзинстентност, за ветеното на изборите, рече Зендели.

„Новиот претседател да го исполни она што го ветуваше на изборите. Ние сме во насока да соработуваме со него, како што и самиот побара од нас, во поглед на реформите и сите процеси поврзани со евроинтеграциите. Но, како опозиција ќе ги следиме неговите чекори да видиме дали постапува онака како што вети на изборите“, рече Зендели.

Габриела Димковиќ-Мишевска

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: На Беса ѝ пропадна акцијата за пречек на печалбарите на Табановце

Габриела Димковиќ-Мишевска

Движење Беса: Реконструкцијата е рециклирање неспособен кадар

Ана Ололовска

Шлемовите не ги заштитија од сеирот и потсмевот

Ана Василевска

Рама: Не е праведно, а ни практично Пендаровски да бара раздвојување од Албанија

Ана Ололовска

Касами: Во Берлин не ја добивме посакуваната вест, Заев веднаш да ги распише ветените избори

Актуелниот претседател на Малави освои нов мандат