Земјотрес со јачина од 5,3 степени го погоди Ирак

Земјотрес со јачина од 5.3 степени го погоди ирачкиот курдски град Сулејманија, објави Геолошкиот институт во САД.

Како што наведува Ројтерс, епицентарот на земјотресот е во пограничната областа на Ирак, на 10 километри под површината на земјата.

Како што се наведува нема повредени и не е причинета поголема материјална штета.

Би можело да ве интересира

Умерен земјотрес регистриран во Калифорнија

A1on

Умерен земјотрес регистриран во западна Франција

A1on

Двајца повредени при ракетирање на седиштата на нафтените компании во Басра

A1on

Втор земјотрес за помалку од една недела на подрачјето на Охрид

A1on

Силен земјотрес во Чиле

A1on

Нов Зеланд до јуни идната година ги повлекува трупите од Ирак

A1on