Традиционален турнир Кежо 2019

Денеска во организација на Општина Штип седми пат се одржува турнирот за ученици со посебни потреби, Кежо 2019.

Во овој турнир покрај дечињата од Штип, учество зедоа и ученици од Неготино, Кавадарски и Велес со бројка од над 120 учесници кои се натпреваруваа во полигон, пинг-понг и пикадо во машка и женска конкуренција.

На овој турнир свое поздравно обраќање имаше претседателот на Совет на Општина Штип, Јане Миланов.

Би можело да ве интересира

Штипскиот ветеринар: Кучето Бренда беше усмртено зашто беше старо и агресивно

Галена Николовска-Ризвановиќ

Штип конечно ќе ја гради браната на река Отиња

Ана Ололовска

Археолозите работат на два локалитета на експресниот пат Штип – Кочани

Пробниот попис во Штип тече без проблеми

Ана Ололовска

Одложено судското рочиште за стечај на штипски „Бетон“

Ана Ололовска

Акција „Се бара Тор од планетата Азгард“ во Штип

Ана Ололовска