Неколку улици во Њујорк беа именувани по Ву-танг клан

Неколку улици во њујоршкиот кварт Парк Хил, беа именувани по култната локална хип-хоп група Ву-танг клан, соопштија градските власти.

Градското собрание на Њујорк таа одлука ја донесе едногласно минатата година во декември.

Бендот, инаку, е основан во 1992 година и има 40 милиони продадени албуми, многубројни награди, како и сопствен бренд.

На свченоста, покрај делегација на локалните власти, присуствуваа десетици обожаватели и секако – членовите на бендот Ву-танг клан.

Би можело да ве интересира

Влатко Стефановски ќе настапи на Д-фест во Дојран

A1on

Шест вечери музика на „The Park Festival” во Гостивар

A1on

Брајан Адамс доаѓа во Скопје

A1on

ВИДЕО: Нова песна на рок-бендот Fiction

A1on

„One love tour“ од 20 јули до 5 октомври во седум градови во Северна Македонија и Бугарија

A1on

Победничката атмосфера продолжува на концертот на Стинг

A1on