Меган Меркл роди син

Меган Маркл, војвотката на Сасекс, денеска на свет донесе момче.

Веста ја потврди нејзиниот сопруг, принцот Хари. Тој рече дека двајцата се „апсолутно воодушевени” и и се заблагодари на јавноста за поддршката за време на бременоста на Меган.

Тој рече дека Меган и бебето се „неверојатно добро”.

Војводата додаде дека сѐ уште размислувале за имињата на новороденчето.