Заев и Анѓушев на средба со бизнисмени од Струмичко

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска во ресторанот Вила Парк ќе имаат работна средба со претставници на бизнис секторот од Струмица и струмичкиот регион.

По завршувањето на средбата во 11:30 часот премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев ќе дадат изјави за медиумите.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Околу 50 милиони евра секоја година ќе се враќаат назад кај граѓаните

A1on

ИКТ Комора: Дигитализацијата веќе не е опција, туку потреба за компаниите

A1on

Бектеши: Намалувањето на младинската невработеност наш приоритет

A1on

Иницијатива на Србите во Македонија: Купувајте српски производи

A1on

(ВИДЕО) Арсовски: Економијата крахира, Анѓушев цвета

A1on

ВИДЕО: Објавен првиот тендер за изградба на фотоволтаични електрани на државно земјиште

A1on