Три од три за Вардар во ракометната Суперлига

Ракометарите на Вардар минимално со 32:31 го победија Металург попладнево во натпревар од 3.коло на Суперлигата.

„Црвено-црните“ иако на овој меч одигран во малата сала на СЦ „Јане Сандански“, настапија без неколкумина стандардни првотимци, на крајот ја остварија целта и ги освоија бодовите.

Вардар има максимални три победи, додека Металург има три победи и два пораза. Лидер на табелата е Еурофарм Работник со четири победи и еден пораз. Од четвртото до шестото место се Тинекс Пролет (2-3), Пелистер (1-3) и Бутел (0-4).

Би можело да ве интересира

Се полни плоштадот во Скопје, се чекаат ракометарите

A1on

(ВИДЕО) Ечи на скопскиот аеродром, се чекаат шампионите

A1on

Суперлига: МЗТ со убедлив триумф во вечното дерби против Работнички

A1on

Екипа од Кина дел од СЕХА во следната сезона

A1on

Милосављев и Криштопанс во иделаниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

A1on

Македонија против Исланд ќе го заверува пласманот на ЕП 2020

A1on