Полјак загина во Котор

Неофицијално, Полјак паднал од височина од 15 метри.

Тој бил во обиколка на тврдината Сан Џовани во доцните вечерни часови со пријател. Како што рече командирот на Службата за заштита и спасување Котор Максим Мандиќ, истрагата ќе утврди што точно се случило.

Тој изјави дека дежурниот службеник добил известување во 21:50 часот дека едно од лицата паднало во областа кон селото Шпиљар, а со него имало друго лице во близина на тврдината Свети Иван.

Единаесет спасувачи со потребната опрема отиде на местото на настанот. Тие беа придружувани од две полициски патроли. По пристигнувањето на местото на несреќата тие само констатирале смрт, додека другото лице е неповредено.

Би можело да ве интересира

ФБИ држи десет црногорски морнари на брод каде беа запленети 16 тони кокаин

A1on

Вучиќ: Смешно ми е кога во медиумите ќе прочитам дека Србија води кампања против Црна Гора

A1on

Tројца црногорски државјани уапсени за шверц на кокаин во Филаделфија

A1on

Амбасадорот на Србија повикан на разговор во МНР во Подгорица поради изјавите на српските власти

A1on

Ѓукановиќ: Во спорот со СПЦ ќе ги браниме своите интереси

A1on

Ѓукановиќ: Туѓото не го сакаме, нашето не го даваме

A1on