Околу 1.000 сириски бегалци од кампот Рукбан се упатија кон Хомс - А1он
Почетна Свет Околу 1.000 сириски бегалци од кампот Рукбан се упатија кон Хомс
Свет

Околу 1.000 сириски бегалци од кампот Рукбан се упатија кон Хомс

22/04/2019 - 17:43 77 прегледи
Околу 1.000 сириски бегалци од кампот Рукбан се упатија кон Хомс