Проруските сепаратисти од Донбас ја обвинуваат Украина за кршење на примирјето - А1он
Почетна Свет Проруските сепаратисти од Донбас ја обвинуваат Украина за кршење на примирјето
Свет

Проруските сепаратисти од Донбас ја обвинуваат Украина за кршење на примирјето

20/04/2019 - 19:37 566 прегледи
Проруските сепаратисти од Донбас ја обвинуваат Украина за кршење на примирјето