Ја убедила дека и направиле црна магија, па и одзела 700 евра и две златни лири

56-годишна жена од Бугарија со живеалиште во Скопје, била приведена бидејќи од жена одзела 700 евра и две златни лири.

МВР јави дека измамничката случајно ја сретнала оштетената во центарот на Скопје и, според пријавеното, во разговор и кажала дека забележала дека има проблеми, дека и е направена црна магија и дека таа може да и помогне да ја истера магијата. Тие имале средби во центарот на Скопје.

При приведувањето кај измамничката биле пронајдени златните пари и девизите и ѝ биле вратени на оштетената. За случајот бил известен Јавен обвинител, а по целосно документирање против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Обвинение против осум лица за фалсификување пари и четворица вработени во банка за злоупотреба на службена положба

A1on

Стружани со службени картички полнеле гориво во сопствените автомобили

A1on

Поднесено обвинение за сторена тешка кражба

A1on

Ограбен конакот во во комплескот Св. Илија во Долно Јеловце

A1on

Кривична за двајца гостиварци, извршиле 21 кражба

A1on

Побаран притвор за разбојникот кој се обиде да одземе мобилен телефон на случаен минувач

A1on