Ѓорѓиевска потпиша со Подравка

Македонската репрезентативка Елена Ѓорѓиевска потпиша со актуелниот ракометен шампион на Хрватска – Подравка Вегета.

Таа доаѓа во хрватскиот тим од Романија, каде го носеше дресот на Крајова.

– Елена Ѓеорѓиевска може да му ја донесе неопходната агресија во одбраната на тимот на Подравка Вегета, а од извонредно значење е и нејзиното големо искуство во европските натпреварувања, пишуваат на официјалната страна на хрватскиот тим.

Претходно во својата кариера, Ѓорѓиевска има настапувано и за Еуростандард Ѓорче Петров, Кометал Ѓорче Петров, Вардар, Будуќност, Баја Маре и унгарски Фехервар

Би можело да ве интересира

Втор пораз од Словенија за македонските ракометарки во баражот за СП

A1on

Четврта титула за ЖРК Металург

A1on

Дамчевска го објави списокот за ЕХФ – неделата

A1on

Трета титула европски шампион за ракометарките на Ѓер

A1on

Македонските ракометарки во третиот шешир за извлекувањето на квалификациските групи за ЕП 2020

A1on

Симовски го објави списокот на ракометарки за дуелите со Црна Гора

A1on