Во Велес силувана 21-годишна девојка

Триесет и четири годишен маж силувал 21-годишна девојка во Велес.

Инцидентот, како што информираше СВР Велес се случил во вторникот вечерта околу 23:30 часот кај „Спомен Костурницата“. Триесет и четири годишниот А.Т. со употреба на сила извршил обљуба над 21-годишна девојка, со која претходно се познавале.

Како што информираат од СВР Велес, бил известен јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Прилепчанка пријавила силување од страна на поранешно момче

Ана Ололовска

Индиски студенти групно силувале девојка и чинот го снимале и објавиле на социјалните мрежи

Поранешен норвешки министер осуден за сексуално злоставување на азиланти

Полицијата ја врати контролата врз Парламентот во Хонг Конг

Во Лондон за еден ден со нож убиени четири лица, меѓу кои и една бремена жена

Татјана Ташкова

Поранешен градоначалник на Велес обвинет за злоупотреба на службената положба

Ана Ололовска