Роналдо прв пат по девет години без полуфинале во ЛШ

За прв пат по 2010 година, Кристијано Роналдо нема да игра во полуфиналето на Лигата на шампионите. Неговиот тим Јувентус, синоќа на домашен терен загуби од Ајакс со 2:1 во реванш четвртфиналето и е елиминиран со вкупни 3:2.

Роналдо постигна гол, но тоа се покажа како недоволно за успех на италијанскиот тим.

Претходно, Португалецот не успеа да игра во полуфиналето во 2010 година, кога Реал Мадрид загуби од Олимпик Лион (0:1, 1:1) во осминафиналето на турнирот.

Со Реал Мадрид, Роналдо четири пати ја освои Лигата на шампионите.

Би можело да ве интересира

Ван Гал: Меси треба да се запраша зошто толку време не ја освоил Лигата на шампионите

A1on

Чех назначен за технички советник во Челзи

A1on

Нејмар ќе ги пропушти првите три натпревари во Лигата на шампионите

A1on

Номе Калју противник на Шкендија во првото квалификациско коло за ЛШ

A1on

Познати можните противници на Шкендија во првото квалификациско коло од ЛШ

A1on

Златни „Ајфони“ со гравирано име добија фудбалерите на Ливерпул

A1on