Без струја утре делови од повеќе скопски општини

Заради закажани тенички зафати во електродистрибутивната мрежа денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Илинден, Арачиново, Гази Баба, Студеничани и Центар.

Во периодот од 08:30 до 15:00 часот без струја ќе бидат објектите на Нептун, ЈЦС Шпед и Градежен Институт во општина Илинден и долниот дел од Арачиново од Полициската станица до средина на Арачиново.

Без струја во периодот од 07:30 до 15:30 часот ќе бидат корисниците од ул. „519“ и околните споредни улици во населбата Керамидница во општина Гази Баба, во период од 09:00 до 17:30 часот дел од село Долно Количани во општина Студеничани и во период од 09:00 до 10:30 часот ул. „Рузвелтова“ бр. 8 во општина Центар.

Би можело да ве интересира

Утре без струја повеќе делови од Скопје

A1on

„Улици“ скинале кабел, пола Кисела Вода без струја

A1on

Албанија лани извезуваше, годинава увезува струја

A1on

Директорот на Студентскиот дом: Во „Сениќ“ е приклучено снабдувањето со електрична енергија

A1on

МЗ: Момчето со изгореници од струен удар во Трубарево во најбрзо време ќе биде пренесено на лекување во странство

A1on

Во март 67,7 отсто од потрошената струја е од домашно производство

A1on