ВИДЕО: Жестока тепачка на навивачите на Кардиф и Барнли

Навивачите на Барнли и Кардиф жестоко се пресметаа по натпреварот помеѓу двата тима во Премиер лигата.

Вознемирувачките сцени се случија по завршувањето на натпреварот помеѓу двата клуба, а најдеебелиот крај го извлекоа еден човек и една жена кои навивачите на Кардиф го соборија и ги газеа.

-Фудбалскиот клуб Барнли свесен е за инцидентот и за двајцата повредени. Освен тоа, добивме уште неколку пријави и соработуваме со полицијата за расветлување на случајот, соопштија официјални лица од клубот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тепачка во Парламентот на Хонг Конг

A1on

Двајца браќа под истрага за нанесување тешка телесна повреда

A1on

Тројца повредени со нож во групна тепачка во Тетово

A1on

ВИДЕО: Масовна тепачка во Сплит, се вклучија и луѓе со фантомки

A1on

(ВИДЕО) Шефицата ја дави вработенета поради користење пауза

A1on

(ВИДЕО) Масовна тепачка на свадба во Турција

A1on