Мадона и Малума заедно со нов сингл „Меделин“

Мадона се враќа повторно на сцената.

Откако го објави трејлерот за „Мадам X“, нејзиниот нов албум кој излегува наскоро, Мадона на Инстраграм објави дека првиот сингл е наречен „Меделин“ во соработка со колумбискиот пејач Малума.

Мадона го најави објавувањето на синглот и видео спотот за оваа среда.