Косовското Собрание не ја усвои резолуцијата со која му се забранува на Тачи да преговара за границите - А1он
Почетна Регион Косовското Собрание не ја усвои резолуцијата со која му се забранува на Тачи да преговара за границите
Регион

Косовското Собрание не ја усвои резолуцијата со која му се забранува на Тачи да преговара за границите

15/04/2019 - 15:37 851 прегледи
Косовското Собрание не ја усвои резолуцијата со која му се забранува на Тачи да преговара за границите