Тројца повредени со нож во групна тепачка во Тетово

Во текот на денот тетовската полиција уапсила четворица жители на градот кои изминатата ноќ учествувале во тепачка во која бил употребен и нож, при што со повреди се здобиле три лица кои побарале лекарска помош во клиничката болница.

Од Секторот за внатрешни работи информираат дека повеќето настани започнале половина час пред полноќ.

-Во 3:00 часот е добиена пријавата дека неколку часови претходно на улицата 141 во близина на тетовската касарна бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка во која учествувале М.Д.(41), Д.А.(43), Ж.А.(45), А.И.(37) и Б.З.(30). Притоа, бил употребен и нож, а со повреди се здобиле лицата М.Д., Д.А. и Ж.А. и на нив им била укажана лекарска помош во тетовската клиничка болница, соопшти денеска портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Потоа во текот на денот сите четворица била најдени од страна на полициските службеници и задржани во полициската станица. Истрага ја води тетовското Јавно обвинителство и ќе се утврдуват мотивите, како и сите поединости околу физичката пресметка во која бил употребен и нож.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Tепачка помеѓу посетителите и обезбедувањето на фестивалот во Зрче

Татјана Ташкова

Тетовските пожарникари преку протест побараа платите да бидат според законите

Ана Ололовска

Започна со работа прифатилиште за бездомни и болни кучиња во Тетово

Ана Ололовска

По 24-ти пат детски песни на фестивалот „Јаболчиња“ во Тетово

Ана Ололовска

Работникот осомничен за убиство на газдата доби 30 дена притвор

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Тепачка во Парламентот на Хонг Конг