Турска палачинка – Gözleme

Gözleme е турско јадење кое се прави од тесто наполнето со најразлични филови, а кое потоа се витка, убаво се затвора и се пече на тавче, не во рерна.

Името на ова јадење доаѓа од турскиот збор „Göz“ што значи „око“.

Се полни со најразлични филови. Еве некои варијанти:
– спанаќ и фета сирење;
– спанаќ, фета сирење и мелено месо;
– спанаќ, фета сирење и јајца;
– морски плoдови, јајца;
– мелено месо, кашкавал;
– компири, печурки, печен модар патлиџан

Во Турција ова јадење се нарекува и под името „турска палачинка“.

Потребно е:
450 г брашно
околу 320 мл топла вода
7 г сув квасец
1 лажиче шеќер
2 лажички сол
масло за премачкување

за филот:
300 г спанаќ, обарен
100 г фета сирење
1 мало чешне лук, ситно сечкано
1 лажица путер

Подготовка:
– Во брашното ставете ја солта и просејте ги во длабок сад низ ситна цедалка.

– Во топла вода ставете ги сувиот квасец и шеќерот да се растопат. Кога квасецот ќе се запени, ставете го во садот со брашното. Замесете меко тесто и оставете го на топло да ја удвои големината.

– Кога ќе забележите дека тестото се удвоило, поделете го на 8 еднакви топчиња и нив оставете ги да нараснат малку.

– За тоа време, подгответе го филот. Спанаќот обарете го. Обарениот спанаќ исечкајте го на ситни парчиња. Лукчето ситно сечкајте го и ставете го тавче за пржење со малку масло да се запржи. Кога ќе фати боја, ставете го претходно убаво исцедениот и исечкан спанаќ. Сирењето згмечете го со вилушка и ставете го во спанаќот. Целиот фил убаво измешајте го. Зачинете со сол и бибер по вкус.

– Секое топче со сукало развлечете го што потенко можете.

– Нанесете од филот во тенок слој на едната половина од тестото. Преклопете и стиснете ги краевите.

– Вака подготвени, печете ги во тавче (најдобро да биде керамичко) малку намачкано со путер/маргарин/масло. Печете 3 до 4 минути на средна темепратура, притоа внимавајте да не изгорат.

– Сервирајте со јогурт, кисело млеко или павлака.

Би можело да ве интересира

Сладолед од малини

Ана Ололовска

Пикантни тиквички

Ана Ололовска

Таратур со ореви

Ана Ололовска

Рагу со мелено месо

Ана Ололовска

Салата со млади компири и боранија

Ана Ололовска

Пилешко со шафран, леќа и зеленчук

Ана Ололовска