Чавушоглу: Апсурдно е поради С-400 да се доведува во прашање членството на Турција во НАТО - А1он
Почетна Регион Чавушоглу: Апсурдно е поради С-400 да се доведува во прашање членството на Турција во НАТО
Регион

Чавушоглу: Апсурдно е поради С-400 да се доведува во прашање членството на Турција во НАТО

10/04/2019 - 11:12 1,043 прегледи
Чавушоглу: Апсурдно е поради С-400 да се доведува во прашање членството на Турција во НАТО