Безживотно тело на бездомник пронајдено на Меѓуградската автобуска станица

Во 20:35 часот во СВР Скопје вчера било пријавено дека во чекалната од Меѓуградската автобуска станица имало починато машко лице- бездомник со неутврден идентитет.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било пренесено во Капела Бутел.

Би можело да ве интересира

Со хеликоптер извлечено 15-годишно девојче од Селечка Планина кај Прилеп

Гостиварец и дебранец го нарушиле јавиот ред и мир во Дебар

Ана Ололовска

Кавадарчанец со остар предмет му нанел убодна рана на сограѓанин

Ана Ололовска

Едно лице повредено во расправија на „Џон Кенеди“

Приведени пет лица од Гостивар кај кои е пронајденo марихуана и кокаин

Обвинение за трговија со дете, младоженец купил невеста за 1.600 евра

Ана Ололовска