Брестовац го надополни списокот на повикани ракометари за квалификациите за ЕП 2020

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го надополни списокот на повикани ракометари за претстојниот собир на машката сениорска репрезентација за квалификациските натпревари против репрезентацијата на Исланд за пласман на ЕП 2020.

Тој повика уште еден голман, и тоа Мартин Томовски од Металург, додека ново име е левиот бек на Мартин Манасков од тимот на Пролет, кој ќе го замени повредениот Горан Крстевски од Еурофарм Работник.

Собирот на ракометари е закажан на ден 08.04.2019 (понеделник) со почеток во 13:30 часот во хотел Александар Палас во Скопје.

Би можело да ве интересира

Брестовац со 16 ракометари ќе патува за Исланд

A1on

Брестовац го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

A1on

Брестовац по поразот од Татран: Не сум задоволен ниту од нападот, ниту од одбрана

Sandra Boshkovska

Брестовац е нов селектор на ракометната репрезентација на Македонија

A1on

Брестовац: Прешов е екипа со која можеме да се надигруваме

А1он

Брестовац: Сакаме резултати, но мораме да бидеме трпеливи

А1он