Нова Адидас колекција на облека и обувки во соработка со Бијонсе

Пејачката Бијонсе ја најави својата нова соработка и креативно партнерство со Адидас. Се работи за колекција облека и обувки со потисот на поп-ѕвездата.

Бијонсе планира и повторно да ја покрене својата линија спортска облека „Ајви Парк”, исто така под брендот Адидас.

– Со компанијата Адидас делиме иста филозофија на работа која ги става креативноста, порастот и општествената одговорност на прво место, нагласи таа.

Притоа, таа оваа соработка ја нарече „партнерство за цел живот”.

Би можело да ве интересира

Памела Андерсон раскина со Адил Рами, оти водел „двоен живот“

A1on

(ВИДЕО) Роберт де Ниро: Трамп дојде на власт со помош на Русија

A1on

ВИДЕО: Роналдо воодушеви со своето совршено тело на одморот во Грција

A1on

Елтон Џон стана витез на Легијата на честа во Франција

A1on

Рекорд кај викенд-премиерите на Нетфликс

A1on

На Дејв Мастејн од „Мегадет“ му е дијагностициран рак на грлото

A1on