Велешанец физички нападнат од својот син, заврши на скопските клиники

З.И. (57) од Велес синоќа околу 00:35 часот по полноќ пријавил во полиција дека во неговата куќа на улицата „Костурска“ физички бил нападнат од неговиот 30-годишен син Б.И. при што се здобил со повреди.

Како што информираат од СВР Велес, поради тежината на повредите таткото З.И. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Неговиот син Б.И. бил приведен во полицискат станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Поранешен градоначалник на Велес обвинет за злоупотреба на службената положба

Ана Ололовска

Во наредната учебна година 40 првачиња помалку во Велес

Ана Ололовска

Велешката полиција казнува возачи кои непрописно претекнуваат

Ана Ололовска

На дивите депонии во Велес во април собрани 160 метри кубни отпад

Ана Ололовска

Во Велес одбележани 116 години од Солунските атантати на Гемиџиите

Ана Ололовска

Во Велес силувана 21-годишна девојка