(ВИДЕО) Бугарски боксер направи скандал, сред интервју ја зграпчи новинарката

Професионалниот бугарски боксер Кубрат Пулев минатата година беше во центарот на вниманието не поради неговите успеси во спортот туку поради неговата поранешна сопруга, која изгледа прилични атрактивно.

Оваа година повторно е во фокусот на вниманието, поради друга жена, односно новинарка пред која не се воздржа и направи сериозен скандал.
По мечот против Романецот Богдан Динуа, даваше кратко интервју по што ја зграби новинарката Џенифер Равало и ја бакна во уста.

Таа се насмеа и рече „О Боже“, но сепак беше шокирана од реакцијата на боксерот против кој поднесе тужба.

Освен тоа, по снимањето, таа откри дека Бугаринот со двете раце ја фатил за задникот и се однесувал како да е се нормално.

Тој сегаа ќе мора да се соочи со Државната спортска комисија на Калифорнија бидејќи станува збор за сериозен инцидент за кој не постои шанса да му се прогледа низ прсти.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Фјури славеше со песна на „Аеросмит“

A1on

Руиз: Пред една година сакав да завршам со боксот, бидејќи немав пари

A1on

Руиз може да остане без еден од појасите

A1on

Мекгрегор сака да му се врати на боксерскиот ринг

A1on

Аутсајдерот Руиз го порази Џошуа

A1on

Официјално: Вајлдер договори меч со Фјури

A1on