На регионалниот пат Неготино-Лакавица реконструкција на мостот кај село Пепелиште

На регионалниот пат Неготино – Лакавица од утре ќе се реконструира мостот на Вардар кај село Пепелиште, поради што сообраќајот ќе се пренасочува по земјаниот пат Пепелиште – Криволак за возила со вкупна тежина до 7,5 тони, соопшти денеска Автомотосојузот на Македонија.

На местото на активностите ќе биде поставена соодветна вертикална сообраќајна сигнализација.

Сообраќајниот режим ќе трае до завршување на градежните активности.

Би можело да ве интересира

Затворен за сообраќај патот од Драчево кај пругата до село Лисиче

A1on

Интензитетот на сообраќајот зголемен, одрони на патот Делчево – Каменица

A1on

Сообраќајот по влажни коловози, можни одрони низ котлините и клисурите

A1on

Состојба на патиштата

A1on

Состојба на патиштата

A1on

Коловозите влажни, можни одрони низ котлините и клисурите

A1on