Жрепка за Мастерсот во Мајами: Ѓоковиќ со Федерер само во евентуално финале

Организаторите на Мастерсот во Мајами извршија жребување за турнирот со вкупен награден фонд од 9,3 милиони долари.

Новак Ѓоковиќ како носител, ќе биде слободен на почетокот на турнирот, а неговиот прв противник ќе биде победникот од натпреварот помеѓу Бернард Томиќ и Томаш Бердих.

Од победниците, во половината на Новак се Џон Милман (потенцијален ривал во третиот круг), Кеи Нишикори, Џон Иснер, шампионот од Индијан Велс, Доминик Тим, Милош Раониќ …

Роџер Федерер е поставен за четврти носител и евентуален дуел со Ѓоковиќ е можен само во финалето.

Би можело да ве интересира

Надал пред мечот со Федерер: Ако не му создадам проблеми, јас ќе имам такви

A1on

Иванишевиќ: Ѓоковиќ може да го надмине Федерер по бројот на Гренд-слем титули

A1on

Федерер против Надал во полуфиналето на „Ролан Гарос“

A1on

Федерер спаси две меч топки и го отстрани Чориќ во Рим

A1on

Федерер го откажа своето учество на турнирот во Штутгарт

A1on

Федерер постави нов рекорд, без дури и да излезе на теренот

A1on