Викендов сончево време, во недела температури над 20 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16 степени.

Во Скопје, сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура ќе достигне до 15 степени.

Во следните денови ќе имаме период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури, кои во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места ќе бидат над 20 степени. Минималните температури тогаш ќе се позитивни.

Би можело да ве интересира

Попладне нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално со услови за појава на град

A1on

Сончево со умерена облачност, попладне пороен дожд

A1on

Пороен дожд, град и грмежи во југоисточниот дел на државата и во скопската котлина

A1on

Променливо облачно, попладне пороен дожд и грмежи

A1on

Од попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

A1on

Од утре попладне нестабилно време, на повеќе места пороен дожд и грмежи

A1on