Лимена барака изгоре во пожар во Аеродром

Лимена барака изгоре во пожар во скопската населба Аеродром. Огнената стихија започнала по полноќ, а огнот бил локализиран два часа подоцна. Во пожарот била зафатена барака на булеварот Јане Сандански бр 65,а во гаснењето на огнот учествуваче три возила со седум пожарникари, информираат од Противпожарната бригада на Град Скопје.

Според првичните информации зафатени е површина од 50 метри квадратни, а штетата се проценува на 800 000 денари.

Би можело да ве интересира

„Дрисла“ се враќа на Град Скопје

Ана Ололовска

Се запали камион со 17 тони какао на автопат во Германија

Утре привремен сообраќаен режим на дел од „Партизанска“

Ана Ололовска

Се запали автобус среде Рим

Татјана Ташкова

„Црвена јабука“ в сабота на „Summerland“ во Градски парк

Ана Ололовска

Голем пожар на Сицилија, уништена плажа