Затвореник продавал хероин во затворот во Штип

 

Штипската полиција поднесе кривична пријава против 39-годишен струмичанец кој издржува казна во затворот во Штип, каде што продавал хероин.

Струмичанецот се товари дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Како што информираат од МВР, хероинот бил пронајден кога на 6 декември минатата година бил извршен претрес во неговата ќелија, при што дрогата била одземена.

Би можело да ве интересира

Во Тетово нападнат и повреден полицаец кој бил на интервенција со службата за подигнување возила

A1on

Притвор за велешанец, се заканувал на нотар од Кавадарци

A1on

Расчистено убиство во Струмица, убиецот притворен

A1on

Археолозите работат на два локалитета на експресниот пат Штип – Кочани

A1on

Мајката на убиениот Пино бара санкции за инспекторите кои го водеа случајот

Кристијан Ландов

Пет лица обвинети за трговија со дете

A1on